Sigrid Bonde Tusvik og Morten Hegseth er årets programledere. 
Sigrid Bonde Tusvik og Morten Hegseth er årets programledere. 

Her er de nominerte til årets Gullruten-priser

19, juni er det klart for TV-fest på TV 2. Her er de nominerte til årets priser.

19. juni er det klart for årets Gullruten – i en litt annen innpakning enn TV-festen pleier å ha.

TV 2 sender prisutdeling på sin hovedkanal og representanter fra de nominerte programmene samles på et hotell i Oslo for å følge utdelingen, men ellers blir det ikke åpent for publikum.

Sigrid Bonde Tusvik og Morten Hegseth er årets programledere. 

Her er de nominerte: 

ÅRETS DELTAKER

  • Kristoffer Lundin fra Jan Thomas søker Drømmeprisen
  • The Oslo Company for Discovery Network Norway
  • Trude fra Funkyfam Salto Film og Fjernsyn for TV 2
  • Andreas Bolset fra Jakten på kjærligheten Fremantle for TV 2
  • Anton fra Bølle til bestevenn, Monster for NRK

ÅRETS NYSKAPNING

  • Sigurd fåkke pult, Klynge for Discovery Network Norway
  • Einig, NRK for NRK
  • Kompani Lauritzen, Seefood TV for TV 2
  • EXIT, Fremantle fra NRK

ÅRETS TV-ØYEBLIKK

  • Paradise Hotel, krangel ved bassenget, Mastiff for NENT
  • 71 grader nord – Norges tøffeste kjendis, Ulvekyss, Nordisk Film TV for Discovery Network Norway
  • Babyen i containeren, Ingrid møter sin mor for første gang. Mastiff for TV 2
  • Førstegangstjenesten, Mæhmed pakka baggen, NRK for NRK

BESTE BARNE- ELLER UNGDOMSPROGRAM

  • Klassen, SVT Productions Norway for NRK
  • Nudes, NRK for NRK
  • Fantasity, NRK for NRK
  • Søskensjokk, NRK for NRK

BESTE BIROLLE

  • Sara Khorami fra Heksejakt, Miso Film for TV 2
  • Gard Skagestad fra 22. juli, NRK for NRK
  • Bjørn Hallgeir Myrene fra Vikingane, ViaFilm for NRK
  • Hamza Kader fra 22. juli, NRK for NRK

BESTE DOKUMENTARSERIE

  • Mannen som falt, Norsk Fjernsyn for Discovery Network Norway
  • Else om: barn, Teddy TV for Discovery Network Norway
  • Scandinavian Star, Nordisk Film Production for NRK
  • Datoen, Monster for NRK

BESTE DOKUSÅPE

  • FunkyFam, Salto Film og Fjernsyn for TV 2
  • Wunderland, Salto Film og Fjernsyn for TV 2
  • Team Ingebrigtsen, Zacapa Film for NRK
  • Fotobonden, Villmarksfilm for NRK

BESTE DRAMASERIE

  • Beforeigners, Rubicon for HBO
  • 22. juli, NRK for NRK
  • EXIT, Fremantle for NRK
  • Heksejakt, Miso Film for TV 2

BESTE HUMORPROGRAM

  • Hvite gutter, Feelgood SFT for Discovery Network Norway
  • Kongen av Gulset, Spark for NRK
  • Førstegangstjenesten, NRK for NRK
  • Vikingane, ViaFilm for NRK

BESTE KONKURRANSEDREVNE REALITY

  • Camp Kulinaris, The Oslo Company for NENT
  • 71 grader nord, Norges tøffeste kjendis, Nordisk Film TV for Discovery Network Norway
  • Kompani Lauritzen, Seefood TV for TV 2
  • Farmen Kjendis, Strix for TV 2

BESTE LIVSSTILSPROGRAM

  • Fra bølle til bestevenn, Monster for NRK
  • Folkeopplysningen, Teddy TV for NRK
  • Ikke spør om det, NRK for NRK
  • Den følelsen, NRK for NRK

BESTE NYHETS-, SPORTS- ELLER AKTUALITETSPROGRAM

  • Debatten, NRK for NRK
  • Insider FEM, Mastiff for Discovery Network Norway
  • Verdens vakreste leker, NRK for NRK
  • Innafor, NRK for NRK

BESTE PROGRAMLEDER – NYHET, SPORT ELLER AKTUALITET

  • Fredrik Solvang fra Debatten, NRK for NRK
  • Petter Nyquist fra Petter i fengsel, Teddy TV for TV 2
  • Kadafi og Janne fra Norge bak fasaden, Novemberfilm for TV 2
  • Lydia Gieselmann fra Newton, NRK for NRK

BESTE PROGRAMLEDER – UNDERHOLDNING

  • Else Kåss Furuseth fra Else om: barn, Teddy TV for Discovery Network Norway
  • Einar Tørnquist fra Brille, Feelgood SFT for Discovery Network Norway
  • Jon Almaas fra Praktisk info med Jon Almaas, Feelgood SFT for Discovery Network Norway
  • Maren Teien Rørvik fra Bølle til bestevenn, Monster for NRK

BESTE REALITY

  • I lomma på Silje, Rubicon for NENT
  • Jan Thomas søker Drømmeprinsen, The Oslo Company for Discovery Network Norway
  • Jakten på kjærligheten, Fremantle for TV 2
  • Jorden rundt på seks steg, Nexiko for NRK

BESTE SKUESPILLER

  • Ingrid Bolsø Berdal fra Heksejakt, Miso Film for TV 2
  • Øyvind Brandtzæg fra 22. juli, NRK for NRK
  • Ane Skumsvoll fra 22. juli, NRK for NRK
  • Simon Berger fra EXIT, Fremantle for NRK

BESTE TV-DOKUMENTAR

  • Babyen i containeren, Mastiff for TV 2
  • Vårt lille land, TV 2 for TV 2
  • Innafor, NRK for NRK
  • Brennpunkt, NRK for NRK 

BESTE UNDERHOLDNINGSPROGRAM

  • Kåss til kveldsNRK for NRK
  • Kongen befaler, Concorde TV for Discovery Network Norway
  • Skal vi danse, Monster for TV 2
  • Maestro, Nordisk Film TV for NRK
Til toppen