M24TV:

Lørdag ble Gullruten-prisene delt ut! Se sendingen fra rød løper her

Det er knallhard kamp om hvem som stikker av med årets TV-priser i Bergen.

I kveld er det klart for vårens største TV-fest, når Gullruten-prisene deles ut i Bergen. Det er knallhard kamp om prisene – spesielt den gjeve publikumsprisen og hedersprisen.

Bak prisene står Stiftelsen Gullruten, TV 2, Nordisk Film TV og Fieldwork. 

Se sendingen her: 

 

I år er første gang det skal deles ut pris for årets programleder, heller enn to priser for årets mannlige og årets kvinnelige programleder. 

Medier24 er til stede i Bergen og sender direkte fra rød løper fra 18.15. Følge sendingen live på Facebook. 

 

Her er alle de nominerte:

Beste underholdningsprogram: 
«Truls à la Hellstrøm» – PLAN-B, TV 2
«Skal vi danse» – Monster, TV 2
«På tur med Dag Otto» – Seefood, TV 2
«Stjernekamp» – Monster, NRK

Beste konkurransedrevne reality: 
«71 grader nord. Norges tøffeste kjendis» – Nordisk Film TV, Discovery Norway
«Alt for Norge» – Monster, Discovery Norway
«Farmen» – Strix, TV 2
«Sommerhytta» – Strix, TV 2

Beste reality:

«Gift ved første blikk» – Rakett TV, Discovery Norway
«Tjukken og Lillemor» – PLAN-B TV, TV 2
«Jorden rundt på seks steg» – Nexico, NRK
«I lomma på Silje» – Rubicon, Nordic Entertainment Group (NENT) 

Beste dokusåpe: 

«Team Ingebrigtsen» – Zacapa, NRK
«Reindrømmen» – f (x) produksjoner, NRK
«Værdal´n Karsk & Base» – Ekkofilm, Discovery Norway
«113» – NRK, NRK

Beste dramaserie: 
«Kielergata» – Anagram Norge, TV 2
«Lykkeland» – Maipo Film, NRK
«17» – NRK, NRK
«Unge Lovende» – Monster Scripted, NRK

Beste humorprogram: 
«Best før» – Seefood TV, TV 2
«Parterapi» – Seefood TV, NRK
«Hvite gutter» – Feelgood SFT, Discovery Norway
«Magnus» – ViaFilm og NRK, NRK

Beste barne- eller ungdomsprogram: 
«ZombieLars» – Tordenfilm med NRK, NRK
«Helsesista gjør en forskjell» – Mastiff, TV 2
«Villa mekk» – NRK, NRK
«Lik meg» – NRK, NRK

Beste livsstilsprogram: 
«Folkeopplysningen» – Teddy TV, NRK
«Lisenskontrolløren og livet» – NRK, NRK
«Superhundene» – Monster, NRK
«Eventyrlig oppussing» – TMM Produksjon, Nordic Entertainment Group

Beste nyhets- sport- eller aktualitetsprogram: 
«Korrespondentene» – Screen Story, TV 2
«Else om: selvmord» – Teddy TV, Discovery Norway
«Åsted Norge» – Mastiff, TV 2
«URIX: Grenseløs – Klimaarven» – NRK, NRK

Beste TV-dokumentar: 

««En søsters kamp»: Brennpunkt» – NRK, NRK
«Når knoklene blir til gelé» – Norsk Fjernsyn, VGTV
«Hatets vugge» – UpNorth film, NRK
«Daniel og Simen» – Hulias Film, NRK

Beste dokumentarserie: 
«URO» – Pandora Film AS, NRK
«Helene sjekker inn» – NRK, NRK
«Overleverne» – NRK, NRK
«Sinnssykt» – NRK, NRK

Beste skuespiller: 

«Lykkeland» – Anne Regine Ellingsæter – Maipo Film, NRK
«Parterapi» – Kevin Vågenes – Seefood TV, NRK
«Kielergata» – Thorbjørn Harr – Anagram Norge, TV 2
«Lykkeland» – Pia Tjelta – Maipo Film, NRK
«17» – Mohammed Aden Ali – NRK, NRK
«Lovleg» – Kristine Ryssdalsnes Horvli – Rubicon TV, NRK

Beste programleder: 
«Dagsrevyen» – Yama Wolasmal – NRK, NRK
«Else om: selvmord» – Else Kåss Furuseth – Teddy TV, Discovery Norway
«Det jeg ikke fikk sagt» – Solveig Kloppen – TV Wonder, TV 2
«VM sjakk» – Line Andersen – NRK, NRK
«På tur med Dag Otto» – Kristian Ødegård og Dag Otto Lauritzen – Seefood TV, TV 2
«Nytt på nytt» – Bård Tufte Johansen – NRK, NRK

Årets deltaker: 

Melina Johnsen – «Ex On The Beach» – Rubicon, Discovery Norway
Svein Rosseland og Mona Tømran – «Ja, vi elsker camping» – Rakett TV, Discovery Norway
Joakim Mäkiperä og Sara Jansson Ishqair – «Gift ved første blikk» – Rakett TV, Discovery Norway
Andreas – «Superhundene» – NRK, NRK

Årets nyskapning: 
«Kongen av Gulset» – Spark, NRK
«Villmark uten voksne» – Novemberfilm, TV 2
«Else om: selvmord» – Teddy TV, Discovery Norway
«I lomma på Silje» – Rubicon TV, Nordic Entertainment Group

Publikumsprisen: 
Jørgine Vasstrand
Lars Monsen
Solveig Kloppen
Bård Tufte Johansen
Silje Sandmæl
Vegard Harm og Morten Hegseth
Kevin Vågenes
Else Kåss Furuseth
Nicolay Ramm
Linn Skåber
Svein Østvik
Anne Lindmo

Til toppen