Kjell Terje RIngdal, retorikkekspert, forfatter, med mer.
Kjell Terje RIngdal, retorikkekspert, forfatter, med mer.

MediaPuls, 110: - Donald Trump er de forlattes Gud, mener Kjell Terje Ringdal

PODKAST: Ringdal gjester MediaPuls for å snakke om retorikk og Donald Trump. Vi ser tilbake på november, samt ufrivillig reklame for Chand. Og gjengen bak Top Gear lanserer nytt sosialt nettverk.

November ble ny lytter-rekord for MediaPuls. Stjørdals-Nytt gir redaksjonell omtale til viktige annonsører for å blidgjøre dem, Kjell Terje Ringdal vurderer retorikken til Donald Trump, Sylvi Listhaug, Anita Krohn Traaseth og Petter Stordalen.

I sosiale medier siden sist registrerer vi at Facebook fortsetter å kopiere Snapchat, og vil sensurere direktesendinger automatisk.
Instagram har sluppet 2016-tallene og har rangert de mest populære Instagram-profilene.

Top Gear-stjernene Jeremy Clarkson, Richard Hammond og James May lanserer Drivetribe – et sosialt medium for bilentusiaster.

 

Abonner og hør på MediaPuls via SoundCloudAcastTuneIn RadioGoogle Play Music eller iTunes. Eller via RSS-feed!

 

 

Nyttige lenker:

  1. Selena Gomez (@selenagomez) – 103 million followers
  2. Taylor Swift (@taylorswift) – 93.6 million followers
  3. Ariana Grande (@arianagrande) – 89.6 million followers
  4. Beyoncé (@beyonce) – 88.9 million followers
  5. Kim Kardashian (@kimkardashian) – 87.8 million followers
  6. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 82.3 million followers
  7. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 79.5 million followers
  8. Dwayne Johnson (@therock) – 71 million followers
  9. Nicki Minaj (@nickiminaj) – 69 million followers 
  10. Kendall Jenner (@kendalljenner) – 68.9 million followers

 

Takk for at du lytter til MediaPuls

Har du forslag til temaer og saker vi bør ta opp i MediaPuls, så kan du komme med de via vår åpne sendedisposisjon på bit.ly/MediaInnspill.

Du finner Hans-Petter og Marius på HansPetter.info og Helt.Digital. Vi hadde satt veldig stor pris på om du vil abonnere og rate oss på iTunes. Alle episoder legges ut fortløpende med lenker til alt vi har snakket om på Mediapuls.no.

Til toppen