NJs landsmøte starter i dag: Sjekk deltakerlista og programmet her

NJs landsmøte starter i dag: Sjekk deltakerlista og programmet her

#NJlm2015: Se hvilke 200 navn som skal på landsmøtet.

NJlogo

Norsk Journalistlag samles til landsmøte 10.-12. mars, på Quality Hotel Expo på Fornebu. Dit skal 149 delegater fra lokallag, konsernlag, frilans, student, landsstyret og store klubber. I tillegg kommer gjester, administrasjon og andre møtedeltakere.

  • (Denne saken er opprinnelig publisert i slutten av februar). 

Til sammen rundt 200 mennesker samler seg til står årsmøtekonferanse disse dagene.

I takt med tida, har NJ i år gått «heldigitale» også når det gjelder landsmøtedokumenter. Alle dokumenter og sakspapirer finner du på lm2015.info. Annen info om landsmøtet finner du på NJ.no: nj.no/landsmote.

På disse linkene finner du også oppdatert program. Blant annet er det flere debatter, og tirsdag er Aftenbladets kommentator Sven Egil Omdal hovedtaler.

Og hvem er disse 200 som skal på landsmøtet? Se lista her:

Delegater, landsstyret

  • Anne Berit Larsen
  • Britt-Ellen Negård
  • Finn E. Våga
  • Gunnar Kagge
  • Hege Iren Frantzen
  • Henrikke Helland
  • Håkon Okkenhaug
  • Jan Børge Leirvik
  • Katrine Strøm
  • Marius Tetlie
  • Sidsel Avlund
  • Stein Erik Sneve
  • Thomas Spence
  • Toralf Sandåker
  • Åsne Haugli

Delegater, lag

  • Alf Gjøsund  (Oslo Journalistklubb)
  • Anders Nielsen  (Buskerud Journalistlag)
  • Andreas Wolden Fredriksen  (Oslo Journalistklubb)
  • Anette Dotseth Stensholt  (Vestfold Journalistklubb)
  • Anette Selmer Andresen  (NJ Frilans)
  • Anne Berit Fagernes  (Trondhjems Journalistforening)
  • Anne Cathrine (Kita) Eilertsen  (Finnmark Journalistlag)
  • Anne Lise Stranden  (Oslo Journalistklubb)
  • Arne Ingmar Eggen  (Agder Journalistlag)
  • Arnfinn Christensen  (Oslo Journalistklubb)
  • Audun Hasvik  (NJ Frilans)
  • Bente Haarstad  (NJ Frilans)
  • Berit Buran Juul  (Trondhjems Journalistforening)
  • Bernt Ivar Bergum  (Buskerud Journalistlag)
  • Bjørn Erik Øvrelid  (Nord-Trøndelag Journalistlag)
  • Britt Ingunn Maurstad  (Møre og Romsdal Journalistlag)
  • Charlotte Haarvik Sanden  (Bergen Journalistlag)
  • Christer Pedersen  (Polaris Konsernlag)
  • Christina Quist  (Agder Journalistlag)
  • Dennis Ravndal  (Schibsted Konsernlag)
  • Eirik Kroken  (Studentlaget)
  • Eirin Larsen  (Stavanger Journalistlag)
  • Eskil Wie Furunes  (NJ Frilans)
  • Geir Amundsen  (Schibsted Konsernlag)
  • Geir Bjarte Hjetland  (Sogn og Fjordane Journalistlag)
  • Gunhild Tinmannsvik  (Bergen Journalistlag)
  • Gunnhild Sindre  (Polaris Konsernlag)
  • Guri Charlotte Wiggen  (NJ Frilans)
  • Hanne Stedje  (Sogn og Fjordane Journalistlag)
  • Hans-Olav Rise  (Oslo Journalistklubb)
  • Harald Dale  (Haugesund Journalistlag)
  • Helge Rønning Birkelund  (Oslo Journalistklubb)
  • Helle Therese  Kongsrud  (Hedmark Journalistlag)
  • Inge Ove Tysnes  (NJ Frilans)
  • Jens Kihl  (Oslo Journalistklubb)
  • Jo Tønnevold Gaare  (Oslo Journalistklubb)
  • Julie Teresa Olsen  (Stavanger Journalistlag)
  • Jørgen Hyvang  (Oslo Journalistklubb)
  • Jørn Haakenstad  (Oppland Journalistlag)
  • Jørn Wad  (NJ Frilans)
  • Kari Skeie  (Helgeland og Salten Journalistlag)
  • Kari Anne Skoglund  (Troms Journalistlag)
  • Karin Jegtvik  (Nord-Trøndelag Journalistlag)
  • Karin P. Skarby  (Hålogaland Journalistlag)
  • Karl-Martin Bakke  (Østfold Journalistlag)
  • Karstein Sæverås  (Bergen Journalistlag)
  • Kirsten Ropeid  (Oslo Journalistklubb)
  • Kjersti Sandnæs  (Akershus Journalistlag)
  • Kjersti Sandvik  (Bergen Journalistlag)
  • Kristine Brunmark  (Oslo Journalistklubb)
  • Lene Svenning  (Oslo Journalistklubb)
  • Lise  Fagerbakk  (Amedia Konsernlag)
  • Margrethe Håland Solheim  (Oslo Journalistklubb)
  • Mari Rollag Evensen  (Stavanger Journalistlag)
  • Marit Fonn  (Oslo Journalistklubb)
  • Marte  Mona  (Trondhjems Journalistforening)
  • Miriam Sandum  (Helgeland og Salten Journalistlag)
  • Monica Rikoll  (Oppland Journalistlag)
  • Monica White Martinsen  (NRKJ Konsernlag)
  • Morten Fredheim Solberg  (Vestfold Journalistklubb)
  • Nils Kvamsdal  (Bergen Journalistlag)
  • Nils Mehren  (Hålogaland Journalistlag)
  • Oddrun Midtbø  (NJ Frilans)
  • Ole Dag Kvamme  (Agder Journalistlag)
  • Per Flakstad  (Oslo Journalistklubb)
  • Per-Ivar Nikolaisen  (Oslo Journalistklubb)
  • Pål Hellesnes  (Oslo Journalistklubb)
  • Ragnar  Lurås   (Telemark Journalistlag)
  • Randi  Undseth  (Hedmark Journalistlag)
  • Randi Berdal Hagen   (Telemark Journalistlag)
  • Richard  Aune  (NRKJ Konsernlag)
  • Robin Mortensen  (Finnmark Journalistlag)
  • Rolf Johansen  (Oslo Journalistklubb)
  • Rosa Iren Villalobos  (Haugesund Journalistlag)
  • Sigrid Bakke  (Studentlaget)
  • Sonja Nordanger  (Oslo Journalistklubb)
  • Staale Wattø  (Møre og Romsdal Journalistlag)
  • Svein Egil Hatlevik  (Oslo Journalistklubb)
  • Sylvi Inez Liljegren  (Troms Journalistlag)
  • Terje Andersen  (Oslo Journalistklubb)
  • Terje Andresen  (Østfold Journalistlag)
  • Terje Størksen  (Amedia Konsernlag)
  • Thomas Frigård  (Akershus Journalistlag)
  • Tone Signe Sutterud  (NJ Frilans)
  • Toralv Østvang  (Oslo Journalistklubb)
  • Trond Hammervik  (Trondhjems Journalistforening)
  • Trond Lepperød  (Oslo Journalistklubb)
  • Une Marvik Hagen  (Oslo Journalistklubb)
  • Vegar Jansen  (Oslo Journalistklubb)
  • Vidar Svinndal  (Akershus Journalistlag)
  • Yngve Garen Svardal  (Bergen Journalistlag)
  • Øystein Heggdal  (Oslo Journalistklubb)

Delegater, klubber

  • Aleksander Vallestad  (NRK Hordaland)
  • Ann-Kristin Liestøl  (NRK Dagsrevyen)
  • Anne Ardem  (NRK Mellomleder)
  • Annette Hobson  (NRK Dok og Samfunn)
  • Arild R. Hansen  (Drammens Tidende)
  • Bente Rognan Gravklev  (Dagsavisen)
  • Bjørn Tore Pedersen  (NRK Nordland)
  • Brynjar  Widerøe  (NRK Foto_Klipp)
  • Cille Biermann  (NRK Kultur)
  • Dag Idar Tryggestad  (Bergens Tidende)
  • Elin Svendsen  (Romerikes Blad)
  • Erlend Skarsaune  (Stavanger Aftenblad)
  • Eva Rutgerson Bie  (NRK Underholdning)
  • Eva-Therese Grøttum  (VG - Verdens Gang)
  • Frank Lynum  (Aftenposten)
  • Gaute Zakariassen  (NRK Sentralredaksjonen)
  • Geir M. Økland  (TV 2)
  • Harald Grevskott  (Egmont Publishing)
  • Harald  Klungtveit  (Dagbladet)
  • Hege Fagerheim  (NRK Super)
  • Johan Ante Utsi  (NRK Sami)
  • Kjersti Fikse Ness  (Adresseavisen)
  • Lars  Løkkebø  (Telemarksavisa)
  • Lars Anders Døvle Larssen  (Tønsbergs Blad)
  • Leon  Mathisen  (NRK Mediedivisjonen)
  • Maria Kristina Vevang  (NRK Møre og Romsdal)
  • Marit  Eilertsen  (NRK Troms)
  • Nina Haabeth  (NTB)
  • Olav Juven  (NRK Østlandssendingen)
  • Pål H. Plassen  (NRK Tyholt)
  • Reidar Mide Solberg  (Dagens Næringsliv)
  • Rune Håkonsen  (NRK Ung)
  • Silje Charlotte Solstad  (Nordlys)
  • Stian Espeland  (Bergensavisen)
  • Stig Vågnes  (Sunnmørsposten)
  • Susann Michaelsen  (NRK Sporten)
  • Sven Arthur Ljosland  (Fædrelandsvennen)
  • Tom Magne  Armann  (Budstikka Media)
  • Tone Rudberg  (Aller Media)
  • Tore Roth Stranden  (Haugesunds Avis)
  • Ulf Tannæs-Fjeld  (NRK Dagsnytt)

Kontrollkomite

  • Lars Løkkebø
  • Line Scheistrøen
  • Terje  Eidsvåg

Valgkomite

  • Ann-Magrit Berge
  • Ingeborg Marie Jensen
  • Marit Heiene
  • Marit Ulriksen
  • Martin Riber Sparre
  • Ståle Hansen
  • Sven Arne Buggeland

Gjester

  • Aiden White  (Ethical Journalism Network)
  • Aina Johnsen Rønning  (Advokatbladet)
  • Alf Skjeseth
  • Alf Bjarne Johnsen  (PFU)
  • Annette Groth  (NRK)
  • Bjørn Sandnes  (Norsk Transportarbeiderforbund)
  • Baard Zakariassen
  • Cathrine Nagell  (Norwaco)
  • Diis Bøhn  (LO)
  • Eirin Madsen  (Bafo Forsikringsmegling)
  • Elin  Floberghagen  (Fagpressen)
  • Eva Stabell  (NRK)
  • Eva  Stenbro  (Amedia Konsernlag)
  • Hanne Lund Nilsen  (Institutt for Journalistiskk)
  • Harald Stanghelle  (Norsk Redaktørforening)
  • Iselin Bauer Seeberg  (Mediebedriftenes Landsforening)
  • Jan Kjetil Hvamstad  (Bafo Forsikringsmegling)
  • Jens Egil Heftøy  (SKUP)
  • Jógvan H. Gardar  (Færøyisk Journalistforbund)
  • Kirsten Berg
  • Kjersti Løken Stavrum  (Norsk Presseforbund)
  • Knut Øygard  (Fellesforbundet)
  • Kurt  Olsen  (Bafo Forsikringsmegling)
  • Kåre Uppstrøm  (Baker Tilly Grimsrud & Co.)
  • Line Finnøy Bakken  (Arbeiderbevegelsens Presseforbund)
  • Liz Ovesen  (Parat Media)
  • Marit Moe
  • Mogens Blicher  Bjerregaard  (Dansk Journalistforbund)
  • Ragnhild Hjorth  (Cappelen Damm Akademisk)
  • Randi S. Øgrey  (Mediebedriftenes Landsforening)
  • Reidun Kjelling Nybø  (Norsk Redaktørforening)
  • Sven Egil  Omdal  (Stavanger Aftenblad)
  • Trygve Moe
  • Ulf Dalheim  (Polaris Media)
  • Ulrica Widsell  (Svenska Journalistförbundet)

Journalisten

  • Bjørn Åge Mossin
  • Helge  Øgrim
  • Martin Huseby Jensen
  • Paola  Thoner

Sekretariat

  • Alexander Ziegler  (Cue)
  • Anne Hilde Thue
  • Aslaug Watten
  • August Ringvold
  • Bente Sabel
  • Bente Sjaavik
  • Gunhild Mohn
  • Hilde Tretterud
  • Ina Lindahl Nyrud
  • Jahn Arne Olsen
  • Karoline Ramdal
  • Ketil Heyerdahl
  • Knut Skaslien
  • Knut Vik  (Cue)
  • May Kjenslie Anderssen
  • Nina Børjesson
  • Sissel Nohr Haugan
  • Stein Larsen
  • Stein Svendsen
  • Suely Lima
  • Synne Pernille Jakobsen
  • Torbjørn Brenna
  • Tore  Sjølie
  • Trine Frydenlund
  • Trond Idås
  • Trond Reitan
  • Wanda Vaiarello  (NJ Frilans)
Til toppen