TRULS SVENDSEN (t.v.) fikk publikumsprisen for andre år på rad.
TRULS SVENDSEN (t.v.) fikk publikumsprisen for andre år på rad.

Tjukken & Lillemor topper lista til Gullruten

Hele fire nominasjoner fikk TV 2-programmet. Se alle nominerte her!

I dag ble nominasjonene for Gullruten kjent, og TV 2 er godt fornøyd med kanalens nominasjoner: 

- Truls Svendsen og Cecilie Skog har fått hele fire nominasjoner til Gullruten med serien «Tjukken & Lillemor». Og både «Farmen», «Hvem bryr seg», drama-serien «Frikjent» har fått to nominasjoner hver, skriver TV-kanalen i en pressemelding tirsdag.

«Tjukken & Lillemor» var en stor suksess på TV 2 i vinter. Nå er serien nominert til beste underholdningsprogram under Gullruten i Bergen i mai. Cecilie Skog og Truls Svendsen er også nominert som årets programledere - i tillegg til at «Tjukken & Lillemor» kan bli årets nye programserie. Truls Svendsen er også nominert til «Publikumsprisen»

- Kjemien mellom Cecilie og Truls er helt spesiell, og er noe av det som gjorde «Tjukken & Lillemor» til et så underholdende og unikt program. Vi er skikkelig stolte av både programmet og de to programlederne som leverte skyhøye seertall på TV 2 i vinter. De fortjener virkelig sine fire nominasjoner, sier TV 2s programdirektør Jarle Nakken i pressemeldingen.

Årets Gullruten sendes på TV 2 lørdag 9. mai.

På den lange lista over nominerte er det forøvrig som vi kan se mange gode kandidater i en rekke sjangre.

Her er alle de nominerte til Gullruten 2015:

BESTE UNDERHOLDNINGSPROGRAM:

  • «Trygdekontoret» Produsert av NRK for NRK
  • «Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2
  • «Monsen på villspor» Produsert av NRK for NRK
  • «I kveld med Ylvis LIVE» Produsert av Concorde for TVNorge

BESTE KONKURRANSEDREVNE REALITY:

  • «Farmen» Produsert av Strix for TV 2
  • «The Biggest Loser Norge» Produsert av Rubicon for TVNorge
  • «Mesternes Mester» Produsert av Rubicon for NRK
  • «Alt for Norge» Produsert av Monster for TVNorge

BESTE REALITY:

  • «Sweatshop - dødsbillig mote» Produsert av Hacienda film for Aftenposten TV
  • «Sofa» Produsert av Strix for NRK
  • «Adils hemmelige dansere» Produsert av Rubicon for NRK
  • «Jegertvillingene» Produsert av Teddy TV for TVNorge

BESTE DOKUSÅPE:

  • «Jul i Tangerudbakken» Produsert av Zacapa film for TVNorge
  • «Hundepatruljen» Produsert av Novemberfilm for TV3
  • «Fjorden Cowboys» Produsert av Flimmer film for TV 2
  • «Iskrigerne» Produsert av Salto film for TV 2

BESTE TV-DRAMA:

  • «Kampen for tilværelsen» Produsert av NRK for NRK
  • «Frikjent» Produsert av Miso film for TV 2
  • «Kampen om tungtvannet» Produsert av Filmkameratene for NRK
  • «Øyevitne» Produsert av NRK for NRK

BESTE HUMORPROGRAM:

  • «Karl Johan» Produsert av Norsk Fjernsyn for NRK
  • «Thomas Giertsen, Helt perfekt» Produsert av Feelgood for TVNorge
  • «Kollektivet» Produsert av Seefood for TV 2
  • «Neste sommer» Produsert av Feelgood for TVNorge

BESTE BARNE- ELLER UNGDOMSPROGRAM:

  • «Best i mest» Produsert av NRK for NRK
  • «Elias på nye tokt» Produsert av Animando for NRK
  • «MK-X» Produsert av NRK for NRK
  • «Rodde og Kikkan» Produsert av NRK for NRK

BESTE MAGASIN- ELLER LIVSSTILSPROGRAM:

  • «Nasjonalgalleriet» Produsert av NRK for NRK
  • «Folkeopplysningen» Produsert av Teddy TV for NRK
  • «Helt vilt» Produsert av Nordisk film TV for TV 2
  • «Normal galskap» Produsert av NRK for NRK

BESTE NYHETSSENDING ELLER AKTUALITETSPROGRAM:

  • «Operasjon konspirasjon» Produsert av Norsk Fjernsyn for TV 2
  • «Brennpunkt : Kampen om tiden» Produsert av NRK for NRK
  • «Korrespondenten spesial, Nord-Korea» Produsert av 9t4 for TV 2
  • «Sportsrevyen» Produsert av NRK for NRK

BESTE TV-DOKUMENTAR:

  • «Glade jul» Produsert av Monster for NRK
  • «Jeg er Kuba» Produsert av Sant & Usant for NRK
  • «Light fly, fly high» Produsert av Fri film for NRK
  • «Brennpunkt: Den siste reisen» Produsert av NRK for NRK

BESTE DOKUMENTAR ELLER FAKTASERIE:

  • «Lille Norge og stormaktene» Produsert av Pandora film for NRK
  • «Født i feil kropp» Produsert av Merkur film for TV 2
  • «Alliert og alene» Produsert av Ekkofilm for NRK
  • «Drømmen om Europa» Produsert av NRK for NRK

BESTE KVINNELIGE SKUESPILLER:

  • Anneke von der Lippe «Øyevitne» Produsert av NRK for NRK
  • Trine Wiggen «Kampen for tilværelsen» Produsert av NRK for NRK
  • Ida Elise Broch «Lilyhammer» Produsert av Rubicon for NRK
  • Maibritt Saernes «Kampen om tungtvannet» Produsert av Filmkameratene for NRK

BESTE MANNLIGE SKUESPILLER:

  • Nicolai Cleve Broch «Frikjent» Produsert av Miso film for TV 2
  • Bartek Kaminski «Kampen for tilværelsen» Produsert av NRK for NRK
  • Trond Fausa «Neste sommer» Produsert av Feelgood for TVNorge
  • Dennis Storhøi «Kampen om tungtvannet» Produsert av Filmkameratene for NRK

BESTE KVINNELIG PROGRAMLEDER:

  • Anne Lindmo «Lindmo» Produsert av NRK for NRK
  • Helene Sandvig «PULS» Produsert av NRK for NRK
  • Cecile Skog «Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2
  • Ingunn Solheim «Debatten» Produsert av NRK for NRK

BESTE MANNLIGE PROGRAMLEDER:

  • Bård Ylvisåker «Ylvis LIVE» Produsert av Concorde for TVNorge
  • Truls Svendsen «Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2
  • Thomas Seltzer «Trygdekontoret» Produsert av NRK for NRK
  • Thomas Numme «Senkveld med Thomas og Harald» Produsert av Monster for TV 2

ÅRETS DELTAKER:

  • Enok Groven «Anno» Produsert av Strix for NRK
  • Finn Olav «Farmen» Produsert av Strix for TV 2
  • Jan og Sivlia «Sofa» Produsert av Strix for NRK
  • Kristoffer Hopsdal «Ønskebarn» Produsert av Mastiff for TVNorge

BESTE NYE PROGRAMSERIE:

  • «Sofa - Strix - NRK
  • «Tjukken & Lillemor» Produsert av Plan-B for TV 2
  • «Hvem bryr seg» Produsert av Monster for TV 2
  • «På bortebane» Produsert av Monkberry for NRK

BESTE EVENT ELLER SPORTSSENDING:

  • «VM på ski» Produsert av NRK for NRK
  • «VM i sjakk» Produsert av NRK for NRK
  • «Gullruten 2014» Produsert av Monster for TV 2
  • «Bli med ut med PULS og FBI» Produsert av NRK for NRK

ÅRETS NYSKAPNING:

  • «#dumpa» Produsert av NRK for NRK
  • «Bertrands metode» Produsert av Bertrand media for TV3
  • «Mellom bakkar og berg» Produsert av Seefood for TVNorge
  • «Hvem bryr seg» Produsert av Monster for TV 2

PUBLIKUMSPRISEN:

  • Henriette Steenstrup «Dritseint med Edel» og «Meglerne»
  • Otto Robsahm «Sinnasnekkern’n»
  • Vegard og Bård Ylvisåker «Ylvis LIVE»
  • Truls Svendsen «Tjukken & Lillemor», «Oppdrag Hurtigruten» og «Meglerne»
  • Erik Solbakken «Karl Johan» og utegående reporter under VM på ski i Falun
  • Anne Rimmen «Monsen på villspor», «Idrettsgalla» og VM-studio
  • Kadafi Zaman Profilert nyhetsjournalist
  • Lisa Tønne «Norske talenter» og «Mitt dansecrew»
  • Martin Beyer-Olsen «Norske fordommer» og «Underholdningsavdelingen»
  • Pernille Sørensen «Nytt på nytt» og «Side om side»
Til toppen